poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Na końcu zawsze się udaje

Podobno John Lennon powiedział kiedyś, że na końcu wszystko będzie dobrze. A jeśli nie będzie, to jeszcze nie koniec. Być może chciał zażartować, lecz stworzył jedne z piękniejszych słów, jakie dane mi było poznać w życiu. Ich piękno polega na ogromnej ilości nadziei, jaką skrywają.
Cytat ten przypomniała mi pewna “konwersacja smsowa”, jaką prowadziłam ostatnio z moim dobrym przyjacielem.Rzecz dotyczyła ogólnie tego, że zaczął się kwiecień, a z nim przybyło mnóstwo energii, jak to na początku każdego miesiąca. Co to my nie zrobimy, jakie plany nie będziemy mieli! W pewnym momencie napisałam, że na pewno mu się uda
“Na końcu zawsze się udaje, prawda?”, zapytał w kolejnej wiadomości.
Odpisałam właściwie bez wahania, ponieważ przed oczami wyobraźni pojawiły mi się słowa Lennona.
“Prawda ^^ Ważne, by się przed tym końcem nie poddać.”

Ktoś mógłby powiedzieć, że to naiwne. Że głupie słowa. Ktoś przytoczyłby mnóstwo przykładów, że jednak nie zawsze się udaje.

Ale jeśli zaczniesz poznawać historie ludzi, którzy odnieśli w życiu sukces i odnaleźli swoje szczęście, to zauważysz, jak często pojawia się w nich kryzys. Chwila, gdy większość z nas jednak by się prawdopodobnie poddała. Odpuściła. Oni tym się różnili od większości. Wytrzymali, poszli jeszcze jeden krok dalej, podjęli jeszcze jedną próbę.

Ważne, by się przed końcem nie poddać. Jeśli się poddasz, na pewno przegrasz. Więc co ci szkodzi spróbować? Co masz do stracenia? 

Walcz do końca. A wtedy możesz się przyjemnie zdziwić, ile w Twoim życiu się udaje.

Dużo uśmiechu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz